Євгенія Матюшенко: Як захистити себе від онлайн-шахрайств

У ефірі 7-го каналу, юристка компанії «Legal рartner» Євгенія Матюшенко розповіла про найпоширеніші методи шахрайства в інтернеті та як не стати жертвою таких шахрайств. Також, Євгенія розповіла, як діяти у тих випадках, коли ви все ж таки потрапили «на гачок».

Юристка поділилась власним кейсом, розповіла, як у випадку з її клієнтом, що натрапив на шахраїв, поліції вдалось встановити та знайти особу, яка незаконно вимагала кошти, завдяки оперативно зібраним доказам для доведення вини шахрая  та  вчасному зверненню до органів Кіберполіції.

За даними Національної поліції, через карантин, рівень злочинності в цілому зменшився, однак на 15% зріс рівень шахрайства в Інтернеті та збільшились види шахрайств.

За словами юристки, одним с найпопулярніших видів онлайн-шахрайств є функціонування фальшивих інтернет-магазинів. На сайтах можуть пропонувати товари, яких, насправді, немає в наявності. Такі магазини часто пропонують товари за дуже низькою ціною, але з частковою або з повною передоплатою.

«Для покупок в інтернеті краще використовувати перевірені інтернет-майданчики, адміністратори яких можуть гарантувати вам повернення коштів в тих випадках, якщо товар не буде відправлений або він буде неналежної якості. Також, замовляйте доставку товару з накладеним платежем. Так ви зможете провести оплату після отримання, переконавшись, що товар за вашим замовленням – правильний та якісний», – порадила юристка.

Євгенія Матюшенко також застерегла, що телефоні дзвінки від начебто співробітників банків з вимогою надати паролі чи певні особисті дані – також є шахрайством. Варто пам’ятати, що банки ніколи не зателефонують для уточнення такої інформації.

«Важливо вчасно звернутись до поліції, надати необхідні докази та всю відому інформацію. У такому випадку, є можливість встановити винну особу та повернути свої кошти»- підсумувала юристка в ефірі телеканалу.