Відновлення права на сорт рослин: досвід компанії «Legal Partner»

Іспанська компанія, що займається імпортом в Україну власного сорту рослин, звернулась за правовою допомогою до компанії «Legal Partner», з питання  відновлення права інтелектуальної власності.

Внаслідок неправомірних дій свого минулого представника, було втрачено право інтелектуальної власності на сорт рослин, а також право на поширення  цього сорту на території України, у зв’язку з чим правовласник був позбавлений можливості розповсюджувати власний сорт рослин та був змушений призупинити ввезення такого сорту на територію України.

Компанія «Legal Partner», а саме юрист Євгенія Матюшенко, оперативно допомогла клієнту та відновила права Іспанської компанії на сорт рослин та на його розповсюдження. Про що Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України видало відповідний наказ.

У результаті, було відновлено записи у Реєстрі патентів на сорти рослин та у Реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні.

Для всіх правовласників сортів рослин, офіційних дистриб’юторів та імпортерів нагадаємо про вимоги Державної митної служби до ввезення сортів рослин на територію України.

Відповідно до переліку товарів, які в разі ввезення на митну територію України (у тому числі з метою транзиту) підлягають заходам офіційного контролю, затвердженого постановою КМУ  від 24.10.2018 року №960, при ввезенні на митну територію України живих рослин (включаючи їх коріння), живці та підщепи, міцелій грибів – ці товари підлягають фітосанітарному контролю митними органами у пункті пропуску.

Для здійснення такого контролю відповідно до зазначеної постанови митним органам подається фітосанітарний сертифікат в оригіналі, який видається державним органом з карантину і захисту рослин країни-експортера, що засвідчує фітосанітарний стан товару, та сертифікат країни-експортера, що засвідчує якість насіння та/або садивного матеріалу, або сертифікату ОЕСР  і сертифікат ISTA для насіння і садивного матеріалу, за умови належності його до сорту, занесеного до Реєстру сортів рослин України та/або Переліку сортів рослин ОЕСР, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна.

На всі Ваші питання в сфері авторського права та інтелектуальної власності, з радістю відповімо за телефоном: +380 (94) 661 16 37.

Автор: Євгенія Матюшенко, юрист компанії «Legal Partner»