Олександр Рябець: Для прокурорів практика і досвід - важливі не менш ніж теорія

29 квітня в першому читанні депутати прийняли законопроект №5157 «Про внесення змін до розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів щодо реформи органів прокуратури» щодо окремих аспектів дії перехідних положень».

У пояснювальній записці автори даного законопроекту стверджують, що застосування Закону №113-IX підняло ряд проблемних питань. Для їх подолання необхідно негайне законодавче рішення для завершення реформування органів прокуратури.

Зокрема, законопроект передбачає обов’язкове безальтернативне проходження атестації для можливості зайняти посаду прокурора в Офісі Генерального прокурора, обласної або окружної прокуратури, в тому числі в разі відновлення на посаду за рішенням суду.

Адвокат, керуючий партнер юридичної компанії «Legal partner» Олександр Рябець в ефірі «7 каналу» поділився своєю думкою щодо обов’язкового проходження атестації для прокурорів:

«Тим, хто вже пройшов атестацію, не потрібно проходити її знову. Мова йде про багатьох прокурорів, які зробили це в минулому році або вже в цьому. Багато хто не погодилися пройти атестацію і звернулися до суду».

Адвокат наголошує, що відновлюватися на посаді через суд – право кожного. Суд вирішить: наскільки були порушені або не порушені права людини. У цьому випадку нічого погано немає. Але рішення суду все одно відновить прокурора на посаді в старому відомстві. Для роботи в новому необхідно пройти атестацію.

Олександр відзначає, що в атестації є дві сторони.

Перша: атестація важлива, адже прокурори зобов’язані підвищувати свою кваліфікацію.

Друга: дана атестація вельми теоретична. Для тих, хто тільки-тільки закінчив університет і має в голові велику базу знань, атестація не складе великих труднощів. Але без практики, на теорії, далеко не піти. Для прокурорів/суддів/адвокатів важливі досвід, професійні зв’язки з різними структурами, розуміння внутрішніх процесів.

Адвокат наголошує, що багато прокурорів, які мають багаторічний досвід за спиною та вважаються сильними у своїй діяльності – не змогли пройти атестацію через те, що не змогли вчасно відповісти на теоретичне питання.

«Зараз дуже багато справ в прокуратурі, які ніяк не рухаються через те, що не вистачає (або в принципі немає) сильних кадрів, а через атестацію, ряди діючих досвідчених прокурорів можуть стати ще меншими», – зробив висновок Олександр.

Джерело: Юридичний сайт КонструктивNEWS