ТОП 3 рекомендації для оскарження арешту в рамках забезпечення

За правовою допомогою до компанії «Legal Partner» звернувся клієнт. На його нерухоме майно (квартиру) було накладено арешт в рамках забезпечення позову у справі про визначення місця проживання дитини та стягнення аліментів.

Трішки з матеріалів справи:

Предметом позову є стягнення з нашого клієнта аліментів у розмірі 1255 грн. А вартість квартири, на яку судом було накладено арешт в рамках забезпечення даного позову, становить більше 700 000 грн., що свідчить про очевидну неспівмірність вжитого заходу забезпечення позову з заявленими позовними вимогами.

Судом першої інстанції, таку заяву про забезпечення позову авжеж, було задоволено. Обґрунтуванням такого рішення послугували свідчення Позивача щодо ймовірної (теоретичної та не підтвердженої доказами) загрози невиконання у майбутньому рішення суду.

Апеляційна інстанція і «Legal Partner» на варті справедливості:

Адвокатами компанії «Legal Partner» було подано апеляційну скаргу на ухвалу суду першої інстанції про забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно клієнта.

Апеляційним судом було із задоволенням розглянуто подану скаргу, і в решті підтримано позицію адвокатів компанії «Legal Partner».

Адже, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд повинен пересвідчитися, в тому, що існує реальна загроза невиконання рішення суду (реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації), чого не було враховано судом першої інстанції (позивачем не було надано таких доказів, а на слово суд не вірить).

В наслідок ґрунтовних та беззаперечних доводів адвокатів «Legal Partner», засоби забезпечення позову було скасовано – арешт з майна знято.

Таким чином, основними критеріями для оскарження заходів забезпечення позову є:

  • відсутність зв’язку між предметом позову та застосованим заходом забезпечення позову;
  • очевидна неспівмірність між ціною позову та вартістю майна, на яке накладено арешт;
  • неправдиві свідчення Позивача щодо загрози з боку Відповідача не виконати у майбутньому рішення суду, у разі задоволення позову.

У випадку якщо ви дізналися, що в рамках забезпечення позову на ваше нерухоме майно накладено арешт, радимо вам не зволікати та вчасно звертатись за правовою допомогою, наші юристи допоможуть у вирішенні даного питання у найкоротші строки.

Посилання на судове рішення. https://reyestr.court.gov.ua/Review/102836343

Автор: адвокат ЮК “Legal partner” Оксана Тарасенко