Національну поліцію позбавили права виписувати штрафи

З 1 січня 2022 року набув чинності Закон України “Про внутрішній водний транспорт”, який вніс зміни до ст. 222 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в якому відсутні норми щодо надання повноважень поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбаченні ч.2 ст. 44-3 та ч.4 ст. 122 КУпАП.

Згідно з попередньою редакцією ст. 222 КУпАП – органи Національної поліції уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 44-3 (Порушення правил карантину людей) – перебування у громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнених засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно та ч.4 ст. 122 (Перевищення встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху) – перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на п’ятдесят кілометрів на годину.

Однак, нині дані норми статті відсутні у ст. 222 КУпАП.

Таким чином, у зв’язку з новими змінами, які набрали чинності, органи Національної поліції не мають повноважень розглядати справи про адміністративні правопорушення щодо перебування у громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнених засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно та перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на п’ятдесят кілометрів на годину.

Катерина Радіонова, адвокат ЮК «Legal Partner»