Ринок землі: кількість угод наблизилась до 19 тисяч

Станом на 20 вересня у рамках ринку землі укладено 18 771 угоду, лідерами за кількістю угод є Полтавська та Київська області. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики. Зазначається, що 5001 нотаріус подав заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру. Всього заяв 5620, із них погоджено 4966, в черзі на розгляд — три, відмову отримали 651.

Олександр Рябець, адвокат, керуючий партнер ЮК «Legal partner» прокоментував ситуацію зі своєї точки зору у прямому ефірі «7 каналу».

«Варто розуміти, що не всі угоди на земельні ділянки, які входять до вищенаведеної статистики, є угодами, що були укладені на ділянки з яких був знятий мораторій. Тобто, до статистики також входять угоди, щодо купівлі-продажу сільськогосподарських земель, на які мораторій не поширювався», – розповів адвокат.

Олександр також зазначив, що доки ринок землі ще не стабілізувався – не варто поспішати продавати свої земельні ділянки. Наразі середня ціна на ринку – 1500 доларів за один гектар. Якщо продається масив від 20га, то сума становить  більше 2000 доларів за гектар. Це достатньо низька ціна. Для порівняння: у Польщі ціна за гектар землі складає близько 10 000 доларів. Це говорить про те, що після стабілізації ринку, ціни на землю в України також зростуть.

«Чому певні політичні сили виступали проти відкриття ринку? Тому що для багатьох середніх фермерів така процедура – не вигідна. Адже у такому випадку, земельні ділянки довелось би скупляти, задля випередження іноземного інвестора, а для цього необхідні кошти. Був страх, що громадяни почнуть активно продавати свої ділянки, та на щастя, така думка не підтвердилась», – підсумував Олександр Рябець у прямому ефірі «7 каналу».