Оксана Тарасенко: ДСНС вимагає закрити п’ять одеських шкіл через порушення пожежної безпеки

Державна служба з надзвичайних ситуацій вимагає через суд закрити п’ять одеських шкіл. Причина — недотримання правил пожежної безпеки. Йдеться про школи №17, №22, №71 і №77, а також ліцей «Ланжеронівський». За останньою інформацією, ДСНС судиться щодо порушень у 18 навчальних закладах Одеси.

Адвокат компанії «Legal Partner» Оксана Тарасенко в ефірі “7 каналу” розповіла, що дії Державної служби з надзвичайних ситуацій є цілком правомірними і направленими на захист життя та здоров’я дітей та працівників навчальних закладів.

«Безпосередньо керівник школи несе кримінальну відповідальність за дотриманням правил пожежної безпеки у навчальному закладі, і саме на нього покладено обов’язок усунення виявлених Державною службою з надзвичайних ситуацій порушень.

Якщо для усунення виявлених порушень необхідні значні кошти, наприклад для встановлення пожежної сигналізації, керівнику школи необхідно звернутися з офіційнім листом з прохання виділити кошти до засновника/власника школи, тобто у вказаному випадку – до міської ради», – зазначила адвокат.

Також адвокат нагадала, що ініціювати перевірку навчального закладу щодо питань дотримання пожежної безпеки може будь-хто з батьків або працівників, звернувшись зі скаргою до Державної службу з надзвичайних ситуацій.