Катерина Радіонова: яка відповідальність за насилля над малолітньою дитиною

В житловому масиві «Райдужний» батьки побили свою малолітню дитину. На відео з камер спостереження видно, як чоловік наносить удари по тілу дитини. На ще одному відео з ліфтової кабіни жінка б’є хлопчика.

Катерина Радіонова, адвокат ЮК «Legal partner» прокоментувала ситуацію у прямому ефірі «7 каналу».

Адвокат зазначила, що кожного дня від насильства страждають діти по всій країні. Найчастішими проявами насильства до дітей – є побиття та нанесення ушкоджень.

Згідно з ЗУ  «Про охорону дитинства», а також ЗУ «Про попередження насильства в сім’ї» особи, винні у порушенні вимог законодавства про охорону дитинства, або ж вчинили насильство в сім’ї, несуть кримінальну, адміністративну або цивільно-правову відповідальність відповідно до законів України.

Кримінальна відповідальність за насильство над дитиною у сім’ї або за її межами настає відповідно до Кримінального кодексу України за низку злочинів, серед яких — умисне вбивство (ст. 115 ККУ), вбивство через необережність (ст. 119 ККУ), умисне тяжке тілесне ушкодження (ст. 121 ККУ), умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження (ст. 122 ККУ), умисне легке тілесне ушкодження (ст. 125 ККУ), побої і мордування (ст. 126 ККУ), домашнє насильство  (126-1 ККУ), катування (ст. 127 ККУ), погроза вбивством (ст. 129 ККУ) та ін..

Адміністративну відповідальність за насильство щодо дитини у сім’ї та поза нею передбачено статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).

Цивільно-правова відповідальність полягає у відшкодуванні матеріальної і моральної шкоди, завданої внаслідок вчинення відповідних дій.

Якщо ви стали свідком насильства чи жорстокого відношення до дитини потрібно повідомити про це службу у справах дітей, заклади соціального захисту дітей, центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, органи Національної поліції чи заклади охорони здоров’я. Ваша небайдужість може зберегти життя дитини і вберегти її майбутнє.

Детальніше за посиланням: https://youtu.be/Sd8rQRnTETE