Олександр Рябець: В Україні запустять новий формат земельних торгів

Кабінет Міністрів ухвалив постанову від 22 вересня 2021 р. №1013, що регламентує проведення електронних аукціонів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними.  Тобто, скоро в Україні почне діяти новий формат земельних торгів –  електронний аукціон.

Олександр Рябець, адвокат, керуючий партнер ЮК «Legal partner» у прямому ефірі «7 каналу», зазначив що до цього часу, учасникам потрібно було бути на земельних аукціонах фізично. Але така система досить застаріла і її давно час змінювати, адже такі торги проходили закрито, інформація про аукціони була малодоступною. Крім того, їх часто проводили без реальної конкуренції, а вигравали лише «свої люди». Наразі є технічні можливості для проведення відкритих електронних аукціонів зі справжньою конкуренцією. Участь в електронних аукціонах зможе взяти кожен, хто має доступ до Інтернету. Торги відбуватимуться на платформі «Prozorro».

Постановою Кабміну передовсім регламентуються технічні вимоги до підготовки та проведення земельних аукціонів. Йдеться про оприлюднення їх результатів, визначення розміру, порядку та строків сплати. А також про порядок реалізації переважного права купівлі земельної ділянки у власність у разі продажу її через електронний аукціон, технічні вимоги до проведення повторних торгів, порядок функціонування та адміністрування електронної торгової системи.

Також постановою затверджено Перелік документів, що підтверджують відповідність потенційного покупця, який бажає взяти участь в земельних торгах щодо земельної ділянки сільськогосподарського призначення.

Потенційні покупці разом із заявою про участь в земельних торгах також подають копії таких документів:

  • документи, які містять відомості про структуру власності (якщо потенційним покупцем є юридична особа);
  • документи, що підтверджують громадянство учасників (акціонерів, членів) та бенефіціарного власника (якщо потенційним покупцем є юридична особа);
  • документи, що підтверджують джерела походження коштів;
  • документи про перебування у шлюбі;
  • документи, які підтверджують право власності учасника земельних торгів на земельні ділянки сільськогосподарського призначення (у разі наявності таких прав).