Оксана Тарасенко розповіла, як діяти, якщо перешкоджають вільному проходу на пляжі Одеси

Адвокат компанії «Legal partner» Оксана Тарасенко, у ефірі 7-го каналу, надала юридичне обґрунтування діям підприємців, що перешкоджають вільному проходу громадян на пляжі Одеси. Адвокат пояснила, наскільки незаконні такі дії та як чинити у таких випадках.

Відповідно до ст.88 Водного кодексу України, до узбережжя морів, морських заток і лиманів у межах пляжної зони забезпечується безперешкодний і безоплатний доступ громадян для загального водокористування, крім земельних ділянок, на яких розташовані гідротехнічні, гідрометричні та лінійні споруди, санаторії та інші лікувально-оздоровчі заклади, дитячі оздоровчі табори.

У разі надання права користування пляжною зоною користувачі зобов’язані забезпечити безперешкодний та безоплатний прохід вздовж берега моря, морської затоки чи лиману.

У межах населених пунктів місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування виділяються та облаштовуються пляжні зони для безперешкодного та безоплатного користування.

Крім того, такі дії несуть адміністративне покарання. Згідно до ст. 60 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обмеження у будь-який спосіб безперешкодного або безоплатного доступу громадян до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах у межах пляжної зони, а також до берегів річок, водойм та островів для загального водокористування, крім випадків, передбачених законом, – тягне за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від чотирьохсот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

До того ж, Одеська міська рада затвердила «Правила устаткування та експлуатації пляжів міста Одеси», згідно з якими, суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані 30% від отриманої в оренду території пляжу надавати безкоштовно.

Тобто, прохід на всі пляжі міста Одеси – є вільним. Перешкоджання або вимога оплатити прохід до пляжів розцінюється як правопорушення.

Що робити у випадках, коли вас не пропускають на пляжну зону?

  • Звертатись до правоохоронних органів;
  • Телефонувати на гарячу лінію Одеської міської влади (15-35).

У будь-якому випадку, необхідно фіксувати правопорушення та не бути байдужим. Лише так можна домогтись реакцій та дій від влади.