Катерина Радіонова: Чи є ознаки «фінансової піраміди»  в бізнес-проекті «B2B Jewelry»

Служба безпеки України продовжує викривати масштабне шахрайство, яким займаються організатори фінансової піраміди B2B Jewelry. Співробітники СБУ задокументувати нові факти протиправної діяльності, провели нову серію обшуків, а також припинили роботу деяких магазинів мережі.

Юристка ЮК «Legal partner» Радіонова Катерина в студії «7 каналу» розповіла, чи є ознаки «фінансової піраміди»  в бізнес-проекті «B2B Jewelry».

Бізнес-проект «B2B Jewelry» це бренд, під яким працює мережа фірмових магазинів ювелірного заводу Шарм. Наразі відкрито більше 80  магазинів «B2B Jewelry» по всій території України, а також магазини розташовані закордоном, та має понад 600 000 інвесторів. За даними СБУ бізнес-проект отримав в прибуток понад 250 000 000 $ (дол. США).

На веб-сайті «B2B Jewelry» розміщена інформація, яка викликає підозри в шахрайстві за схемою «фінансової піраміди», а саме: відсутня ліцензія від регулятора, обіцяють надвисокий прибуток, відсутня інформація про фінансовий стан та повне найменування суб’єкта економічної діяльності, виплати за рахунок нових клієнтів. Однак, саме поняття «фінансова піраміда» в законодавстві України відсутнє, через це довести протиправність дій власників «B2B Jewelry в цьому аспекті буде вкрай важко.

Операції з придбання  ювелірних прикрас, сертифікатів в «Ювелірному салоні B2B» проводять розрахунок у будь-якій валюті, грошові кошти компанія приймає в касі на підставі іншого листа А4,  виписаного продавцем-консультантом,  також на касах відсутній термінал, що є суттєвим порушенням законодавства, також ці операції проводять без укладання договору (будь-яка інвестиція повинна бути закріплена договором з докладними умовами інвестування).

“Можна стверджувати про те, що засновники «B2B Jewelry» організували злочинний механізм, який полягає у заволодінні чужими коштами шляхом обману та зловживанням довірою; відмиванні доходів одержаних злочинним шляхом; ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах, приховуючи при цьому реальні обсяги доходів отриманих від їх реалізації, шляхом реалізації ювелірних виробів через підконтрольних юридичних та фізичних осіб – підприємців”, – підсумувала Катерина.

Детальніше можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/MQ12rO2fD7Y