Олександр Брильов: Як власникам постраждалих від повеней автівок отримати компенсацію

Унаслідок потужної зливи, що нещодавно насунулась на Одещину, багато автівок опинились затопленими.

Олександр Брильов, адвокат, партнер компанії «Legal partner» спеціально для телеканалу ICTV розповів, як постраждалим отримати компенсацію за затоплене авто.

Адвокат зазначив, що перш за все, необхідно викликати поліцію і зафіксувати той факт, що автомобіль постраждав саме через стихію. Також, бажано зафіксувати на фото та відео обставини при яких постраждав автомобіль, обстановку та пошкодження.

В свою чергу, співробітники  поліції, складуть акт огляду пошкодженого авто в присутності свідків. У протоколі зазначається стан прибудинкового майданчику або ділянки дороги (наприклад, засміченні стоки або інші порушення правил технічної експлуатації житлового фонду, допущені компанією, що обслуговує ділянку).

Для суду може знадобитись довідка про рясні опади від Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) або Гідрометцентру.

До того ж, автовласникові потрібно провести оцінку вартості ремонту на СТО та скласти акт огляду транспортного засобу, після чого подати до суду позовну заяву про відшкодування збитків. У даній справі, відповідачем варто зазначати компанію або організацію, що відповідальна за територію, на якій сталося затоплення.

«Однак, для того аби стягнути кошти з тієї чи іншої організації, необхідно встановити не лише факт затоплення авто та розмір завданої шкоди, а й довести причинно-наслідковий зв’язок між діями чи бездіяльністю органів та завданою шкодою власникові авто. Чи наявна вина певної особи в затопленні, чи це було стихійне лихо», – підкреслив Олександр Брильов.