
Одесити продовжують оговтуватись після потужної зливи. Нещодавно, на початку сесії міської ради, під стінами мерії відбувся мітинг. Його організували жителі затопленого Пересипу — вулиць Чорноморського Козацтва, Миколи Плигуна і Отамана Головатого.
У цей же день на засіданні міськради ухвалили рішення про виділення з бюджету міста 6 мільйонів гривень для надання допомоги громадянам, постраждалим від повені 22 липня.
Адвокат компанії «Legal Partner» Оксана Тарасенко, в ефірі 7 каналу розповіла, як постраждалим отримати матеріальну допомогу від Одеської міської ради.
Адвокат повідомила, що порядок надання адресної допомоги в Одесі регулюється відповідним положенням, яке затверджено рішенням Одеської міської ради.
За положенням цього порядку, постраждалі від стихійного лиха маються право звернутися з заявою до районної адміністрацій Одеської міської ради за місцем розташування оселі.
В заяві необхідно зазначити короткий опис подій, що відбулися, попереднє зазначення розмірів збитків та кількість членів родини, які постраждали.
До заяви необхідно додати наступні документи:
- копії паспортів або свідоцтв про народження постраждалих осіб;
- копії витягів з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання (у разі наявності);
- копії документів про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (у разі наявності);
- копії посвідчення про право на пільги;
- довідку з банку із зазначенням реквізитів відкритого соціального рахунку;
- згоду на збір інформації про сім’ю, доходи, власність та майно, необхідну для отримання адресної допомоги, а також на обробку цих даних відповідно до вимог Закону України «Про захист персональних даних».
Результатом реагування на таку заяву має бути виїзд спеціально створеної комісії на місце події, про що в подальшому складається відповідний акт обстеження.
У акті зазначаються обставини завдання збитків, види та розмір завданої шкоди, загальний майновий стан постраждалих та інші данні за необхідністю.
В подальшому, на підставі зібраних документів посадові особи приймають рішення про виплату матеріальної допомоги або про відмову у такій виплаті.
Якщо постраждала особа не згодна з рішенням, вона може бути оскаржена в суді.
Детальніше можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/uzr0dL0A4jo