Оксана Тарасенко: Як отримати матеріальну допомогу постраждалим від потопу

Одесити продовжують оговтуватись після потужної зливи. Нещодавно, на початку сесії міської ради, під стінами мерії відбувся мітинг. Його організували жителі затопленого Пересипу — вулиць Чорноморського Козацтва, Миколи Плигуна і Отамана Головатого.

У цей же день на засіданні міськради ухвалили рішення про виділення з бюджету міста 6 мільйонів гривень для надання допомоги громадянам, постраждалим від повені 22 липня.

Адвокат компанії «Legal Partner» Оксана Тарасенко, в ефірі 7 каналу розповіла, як  постраждалим отримати матеріальну допомогу від Одеської міської ради.

Адвокат повідомила, що порядок надання адресної допомоги в Одесі регулюється відповідним положенням, яке затверджено рішенням Одеської міської ради.

За положенням цього порядку, постраждалі від стихійного лиха маються право звернутися з заявою до районної адміністрацій Одеської міської ради за місцем розташування оселі.

В заяві необхідно зазначити короткий опис подій, що відбулися, попереднє зазначення розмірів збитків та кількість членів родини, які постраждали.

До  заяви  необхідно додати наступні документи:

  • копії паспортів або свідоцтв про народження постраждалих осіб;
  • копії витягів з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання (у разі наявності);
  • копії документів про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (у разі наявності);
  • копії посвідчення про право на пільги;
  • довідку з банку із зазначенням реквізитів відкритого соціального рахунку;
  • згоду на збір інформації про сім’ю, доходи, власність та майно, необхідну для отримання адресної допомоги, а також на обробку цих даних відповідно до вимог Закону України «Про захист персональних даних».

Результатом реагування на таку заяву має бути виїзд спеціально створеної комісії на місце події, про що в подальшому складається відповідний акт обстеження.

У акті зазначаються обставини завдання збитків, види та розмір завданої шкоди, загальний майновий стан постраждалих та інші данні за необхідністю.

В подальшому, на підставі зібраних документів посадові особи приймають рішення про виплату матеріальної допомоги або про відмову у такій виплаті.

Якщо постраждала особа не згодна з рішенням, вона може бути оскаржена в суді.

Детальніше можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/uzr0dL0A4jo