Чи правомірно зобов‘язувати вакцинуватись?

Нещодавно, ректор Одеського державного екологічного університету Сергій Степаненко затвердив протиепідемічні заходи при заселенні в гуртожитки в серпні-вересні 2021 року.

Відповідно до наказу ректора, заселяти в гуртожитки будуть при наявності негативного ПЛР-тесту на COVID-19, отриманого протягом останніх 72 годин, довідки про одужання від цієї хвороби або документа, який «підтверджує отримання хоча б одного курсу вакцинації».

Адвокат ЮК «Legal partner» Плотвіцька Анастасія Анатоліївна дала коментар телеканалу ICTV щодо того, чи правомірно ректор зобов’язує студентів проводити вакцинацію перед заселенням до гуртожитку.

Варто зазначити, що Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб» не передбачає обов’язкову вакцинацію від хвороб, які не включені до Календаря щеплень.

Також, надаємо посилання на Постанову головного санітарного лікаря України № 48 від 04.08.2020 року, якою затверджено рекомендації щодо організації протиепідемічні заходів в гуртожитках на період карантину – https://bit.ly/3gIdTRB

Посилання на факти ICTV: https://youtu.be/maA3GzXGT1s