Захистили клієнта від незаконного притягнення до адміністративної відповідальності за домашнє насильство

Нещодавно клієнта компанії «Legal Partner» було безпідставно притягнуто до відповідальності за ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення за вчинення домашнього насильства психологічного характеру по відношенню до колишнього чоловіка.

Не зважаючи на відсутність достатніх доказів які б підтверджували вину, та ґрунтуючись лише на показаннях «постраждалого», судом першої інстанції було винесено рішення, яким притягнуто клієнта до адміністративної відповідальності.

Саме такий рух справи, та бажання встановити справедливість, змусив нашого клієнта звернутися до адвоката.

Так розпочався наш шлях оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП (у народі «стаття за домашнє насильство»).

P.S. Забігаючи на перед, одразу Вам повідомимо, що вищезгадану постанову адвокат ЮК «Legal Partner» Анастасія Плотвіцька звичайно ж оскаржила, постанову суду першої інстанції було скасовано, а репутацію клієнта – відновлено.

Але, ми не можемо Вас відпустити без низки корисних порад, тож зберігайте!

Дана категорія справ про адміністративні правопорушення є підвідомчою судам загальної юрисдикції.

За санкцією статті 173-2 КУпАП вчинення домашнього насильства тягне за собою накладення штрафу або адміністративний арешт на строк до семи діб. В окремих випадках передбачена кримінальна відповідальність.

Що необхідно врахувати при розгляді такої категорії справ:

  • необхідно довести чи спростувати, що дійсно мало місце бути психологічне насилля;
  • перевірити безпосередньо сам протокол складений працівниками поліції, звертати увагу на неповноту, неточності у зазначених відомостях (наприклад: у протоколі не зазначено у чому полягає психологічний характер скоєного насильства та не розкрито суті скоєного адміністративного правопорушення, не зазначено чи була завдана шкода здоров’ю потерпілого);
  • оцінити наявні докази по справі (якщо в матеріалах справи містяться лише такі докази як протокол про адміністративне правопорушення та письмові пояснення потерпілої особи, то вказані матеріали справи не є достатніми та беззаперечними доказами вини);
  • намагатися забезпечити явку на судове засідання всіх учасників процесу (потерпілого, обвинуваченого, свідків, а також працівника поліції який безпосередньо складав даний протокол, адже під час надання учасниками справи пояснень по суті правопорушення суд може дізнатися важливі дані);
  • не забутьте перевірити строки накладення адміністративного стягнення, адже закінчення накладання строків адміністративного стягнення тягне за собою непритягнення до адміністративної відповідальності (відповідно до частин 1 та 2 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді). Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення).

Тож, у випадку, коли вас спіткала подібна ситуація, радимо не зволікати, а швиденько оскаржувати подібні постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.

Якщо не знаєте з чого почати, звертайтесь за консультацією до ЮК «Legal Partner» і ми обов’язково допоможемо Вам відновити справедливість!