Захист права власності іноземної компанії на повітряне судно

З 2020 року компанія «Legal partner» активно захищала право власності британської компанії на літак, який шахрайським шляхом намагалися відібрати.

Адвокат Ліана Джаноян у судовому порядку довела належність літака на праві власності клієнту.

Численні судові процеси, декілька арештів та заборона вчиняти будь-які дії із літаком – підставою цьому, був контракт, за яким клієнт, начебто, продав повітряне судно іншій компанії.

Про існування такого контракту, клієнту стало відомо лише після того, як інша компанія заявила своє право власності та почала вимагати передати їм літак.

Як згодом вияснилось, судно було продано одним із партнерів компанії, на якого в минулому видавалась довіреність, а покупцем була компанія, у якій він же і є засновником.

Кошти за літак не перераховувались, а ціна та порядок оплати зазначались у додатках до контракту, яких ніхто не бачив.

Використовуючи даний контракт, опоненти намагалися відібрати у клієнта літак в судовому порядку, неодноразово чинили перешкоди в здійсненні експлуатації літака.

Оскільки, місцем укладання контракту та перебування повітряного судна було місто Одеса (України), адвокатом Ліаною Джаноян в інтересах клієнта було подано до господарського суду позов про визнання даного контракту недійсним.

В процесі розгляду справи представниками відповідача неодноразово подавалися до суду підроблені документи.

Так, для ухилення від виконання ухвали суду про витребування оригіналів контракту  та додатків до нього, відповідач надав суду підроблений лист від Центрального апарату Державного бюро розслідувань про те, що оригінали витребуваних документів знаходиться в матеріалах кримінального провадження, досудове розслідування якого здійснює ДБР.

Однак, в результаті звернення Ліани Джаноян з адвокатським запитом до ДБР було встановлено, що досудове розслідування даного кримінального провадження Державним бюро розслідувань не здійснюється та наданий до суду лист ДБР не готувався.

Згодом, для затягування судового розгляду та перенесення судового засідання, опоненти знову подали до суду підроблені повістки про виклик на допит до Державного бюро розслідування, сфальсифікованість яких також була встановлена шляхом подання до ДБР адвокатського запиту.

Оригінали контракту та додатків до нього від відповідача отримати не вдалося, тому адвокатом основний акцент робився на наступному:

  • дії щодо передачі літака від продавця покупцю не здійснювались, тобто фактична передача літака не відбулася;
  • ціна договору невідома, а оплата за літак не проводилась, при тому, що це є істотною умовою даного виду правочину;
  • дії щодо виконання інших умов контракту не вчинялись.

В результаті розгляду справи, суд дійшов висновку щодо неукладеності даного контракту, а враховуючи те, що документ, який не породжує жодних юридичних наслідків не може визнаватися недійсним, у задоволенні позовних вимог було відмовлено.

Однак, відмова у задоволенні позову – це не завжди програш.

Наш клієнт отримав рішення, в якому зазначалось, що контракт, який роками заважав його бізнесу, є неукладеним та не має жодної юридичної сили.

Задоволений клієнт – це перемога для компанії.

Юристи та адвокати компанії «Legal partner» завжди стратегічно підходять до вибору способу захисту порушених прав, прораховуючи усі можливі варіанти розвитку подій, аби в майбутньому клієнт отримав очікуваний результат. А закон завжди на стороні тих, хто його знає та вміло ним оперує.

Юридичний супровід та судовий захист прав та інтересів клієнта здійснювали адвокат, партнер ЮК «Legal partner» Ліана Джаноян та юрист ЮК «Legal partner» Олеся Захандревич.