Олександр Брильов: Проблеми бджільництва. Масова загибель бджіл через пестициди

Проблеми в захисті бджільництва є як в інших країнах, так і в Україні. На сьогоднішній день мова йде про масову загибель бджіл. Причинами цього є: зміна клімату, неправильне транспортування, але найголовніше – фермери, які обробляють свої землі забороненими або неякісними речовинами або фермери, які не попереджають про майбутню обробку за три доби до дії, як належить за законодавством.

З цього року, наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України затверджено інструкцію з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин, якою передбачено, що на місцях рішенням органу місцевого самоврядування затверджується склад комісії, яка повинна оновлюватися щороку до 1 березня. Наявність такої комісії має бути незалежно від того, відбулася потрава чи ні.

Про те, як можна попередити отруєння бджіл розповів адвокат, партнер компанії “Legal Partner” Олександр Брильов в ефірі каналу Odessa.LIVE.

«На даний момент, необхідно вживати превентивних заходів. Взаємодія між аграріями і бджолярами має бути налагоджена. За кілька днів до обробки землі, аграрій повинен повідомити власника пасіки, щоб той встиг вивезти або ізолювати бджіл. Більш того, грубим порушенням з боку фермера вважається обробка своїх земельних угідь в денний час. Ми займаємося юридичним супроводом пасічників, і в своєму арсеналі маємо судові рішення на їх користь. Це говорить про те, що з тим законодавством, яке є – можна працювати і досягати позитивного результату», – розповів адвокат.

Детальніше можна дізнатись за посиланням: https://youtu.be/nVYVOIYpnA4