Юристи Одеської області звернулися до Президента України через кризу суддівських кадрів

В даний момент в судовій владі України спостерігається дефіцит суддівських кадрів: не вистачає більше 2000 суддів. При цьому, кількість суддів, яка здійснює правосуддя, становить лише 64% від затвердженої кількості штатних посад. В даний момент судді працюють на знос: багато хто не витримує колосального навантаження, за цим слідує або звільнення за власним бажанням, або зірване здоров’я. У дев’яти судах України немає суддів – люди не можуть звернутися за допомогою.

У зв’язку з цим, не реалізується право громадян України на справедливий суд, яке гарантовано статтею 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та статтею 14 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права. Тому, громадська організація «Спілка юристів Одеської області» звернулася до Президента України Володимира Зеленського, як гаранта Конституції України з проханням вирішення кадрової ситуації, яка склалася в українських судах в цілому, і судах м.Одеси та Одеської області.

В ефірі «7 каналу» голова громадської організації «Спілка юристів Одеської області» Олександр Рябець і адвокат Ірина Вовкотруб розповіли докладніше про кадрову кризу, чому вона сталася і до чого призвела.

Неприємна ситуація склалася через те, що довгий час не приймався закон про Вищу кваліфікаційну комісію, сама Вища кваліфікаційна комісія не працювала і не здійснювала відбір суддів.  На сьогодні закон прийнятий, даний орган тільки-тільки запускається, тому до Президента України звернулися з проханням про призначення хоча б 200 суддів: вони вже або відібрані і до Президента спрямовані на підписання укази, або вже є просто кандидати. До того ж, останнє призначення 10 суддів в Одеській області було 10-11 місяців тому.

Крім громадської організації «Спілка юристів Одеської області» до Президента України з аналогічним проханням звернулося безліч суддівських асоціацій, ВРП і АПУ.

Детальніше за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=f-yO8i2OS5Y&ab_channel=7%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BB