Віктор Ступак: Як безпечно орендувати житло

Сезон відпусток і подорожей розпочався. Незважаючи, на пандемію коронавірусу, українці планують свій відпочинок. Віктор Ступак, адвокат ЮК «Legal partner» у студії «7 каналу» розповів, як безпечно орендувати житло.

Найрозповсюдженішою проблемою щодо найму житла, з якою стикаються як орендодавці так и орендатори – це шахрайства.

У прямому ефірі Віктор надав декілька порад, як не стати жертвою шахраїв, користуючись сайтами з пошуку нерухомості та не тільки:

  1. Якщо ви звертаєтесь до агентств чи ріелторів, то варто перевіряти їх на добросовісність. Навіть звичайний пошук у Google та відгуки користувачів – можуть у цьому допомогти.
  2. Звертайте увагу на дату реєстрації особи, що опублікувала оголошення про квартиру. Чим більше часу минуло з дня реєстрації, тим менша вірогідність шахрайства.
  3. Звертайте увагу на ціну, що встановлена на квартиру. Низька ціна та «казкові» умови проживання – не завжди можуть обернутись для вас вигідною угодою.
  4. Якщо з вас вимагають гроші для попереднього «бронювання» квартири, адже вже зібралась велика черга, а можливості зустрітись для огляду квартири та підписання договору наразі немає – це є «дзіночком» для сумнівів у правдивості оголошення та добросовісності особи. В такому разі, краще не ризикувати та підшукати собі більш надійного орендодавця.
  5. Необхідно просити надати орендодавця документи на житло, документи, що підтверджують особу орендодавця та актуальні фото квартири.
  6. Необхідно укладати договір про оренду квартири, який буде гарантією як для орендаря, так і для орендодавця. Прописувати у договорі паспортні дані, реквізити сторін, стан квартири, інвентаризацію та умови оренди. Такий документ має юридичну силу, навіть якщо він не завірений нотаріально.