
Сезон відпусток і подорожей розпочався. Незважаючи, на пандемію коронавірусу, українці планують свій відпочинок. Віктор Ступак, адвокат ЮК «Legal partner» у студії «7 каналу» розповів, як безпечно орендувати житло.
Найрозповсюдженішою проблемою щодо найму житла, з якою стикаються як орендодавці так и орендатори – це шахрайства.
У прямому ефірі Віктор надав декілька порад, як не стати жертвою шахраїв, користуючись сайтами з пошуку нерухомості та не тільки:
- Якщо ви звертаєтесь до агентств чи ріелторів, то варто перевіряти їх на добросовісність. Навіть звичайний пошук у Google та відгуки користувачів – можуть у цьому допомогти.
- Звертайте увагу на дату реєстрації особи, що опублікувала оголошення про квартиру. Чим більше часу минуло з дня реєстрації, тим менша вірогідність шахрайства.
- Звертайте увагу на ціну, що встановлена на квартиру. Низька ціна та «казкові» умови проживання – не завжди можуть обернутись для вас вигідною угодою.
- Якщо з вас вимагають гроші для попереднього «бронювання» квартири, адже вже зібралась велика черга, а можливості зустрітись для огляду квартири та підписання договору наразі немає – це є «дзіночком» для сумнівів у правдивості оголошення та добросовісності особи. В такому разі, краще не ризикувати та підшукати собі більш надійного орендодавця.
- Необхідно просити надати орендодавця документи на житло, документи, що підтверджують особу орендодавця та актуальні фото квартири.
- Необхідно укладати договір про оренду квартири, який буде гарантією як для орендаря, так і для орендодавця. Прописувати у договорі паспортні дані, реквізити сторін, стан квартири, інвентаризацію та умови оренди. Такий документ має юридичну силу, навіть якщо він не завірений нотаріально.