У центрі Одеси незаконно демонтують старовинну синагогу

На Ольгіївській, 14 було зафіксовано незаконний демонтаж несучих конструкцій будівлі колишньої Новобазарної синагоги. Під час моніторингу території міста виявлено факт незаконних робіт і проведено комісійне обстеження за участю посадових осіб Приморської районної адміністрації та Управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини.

На дану тему юрист компанії «Legal Partner» Владислав Дрозюк в ефірі “7 каналу” розповів, які можливі дії передбачені законодавством в даній ситуацію, а також яка відповідальність забудовника за незаконне проведення підготовчих робіт.

«Згідно Закону України про регулювання містобудівної діяльності перед тим як проводити підготовчі робити забудовник зобов’язаний направити повідомлення про проведення таких робіт, після чого він отримує право на їх проведення. Даної процедури не було здійснено, тому дії забудовника є незаконними» – зазначив юрист.

Також, юристом було зазначено про відсутність у законодавстві ефективних засобів для протидії незаконним діям забудовника та зміни у законодавстві у порядку визначення об’єктів культурної спадщини пам’ятками місцевого значення.