Олександр Брильов: Чи буде заборона на продаж алкогольної та тютюнової продукції у супермаркетах

Нещодавно, у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №5805, що забороняє в Україні продаж алкоголю та сигарет у супермаркетах. Якщо законопроект ухвалять, то цю продукцію можна буде придбати тільки в спеціалізованих точках продажу.

Як пояснюють ініціатори законопроекту, метою є посилення охорони здоров’я та державне забезпечення сприянню здорового способу життя. А у пояснювальній записці зазначається, що «громадяни можуть купувати цю шкідливу для здоров’я продукцію, не маючи початкового наміру її придбати – просто тому, що вона багато разів потрапляє на очі і спрацьовує рекламний ефект».

Олександр Брильов, адвокат, партнер компанії «Legal partner» прокоментував зареєстрований законопроект у прямому ефірі «7 каналу».

У ефірі, адвокат зазначив, що схожої практики в інших країнах не спостерігається. Законопроекти, які спрямовані на більш відповідальне ставлення людей до споживання алкогольної та тютюнової продукції повинні бути, але зареєстрований законопроект, лише збільшує навантаження на представників малого та середнього бізнесу. А покупців очікує подорожчання та дефіцит продукції, адже попит буде на звичному рівні. У разі порушення на магазини будуть накладатися штрафи у розміри десяти прожиткових мінімумів (на 2021 рік – це 23 790 грн.).