Info@stylemixthemes.com
+1 00 974 4012 0320

Порушуєш авторські права в інтернеті? – заплати 96 000,00 гривень! Наша судова практика!

Posted by: admin
Category: Новости

Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 23 січня 2018 року у справі № 916/2245/17 (колегія суддів  у складі головуючого судді: Жекова В. І.,суддів: Лашина В. В., Лавриненко Л. В.) стягнено  компенсацію за порушення авторських прав з використа20180131_180729нням інтернет-ресурсу в розмірі 96 000,00 грн.

Важливим для захисників авторських прав в цьому рішенні є факт стягнення компенсації за реалізацію контрафактного товару саме через інтернет-магазин.

Норми зміненого  Закону України “Про авторське право та суміжні права” імперативно вказують, що на кожному інтернет-сайті повинна бути розміщена інформація про його власника. Як би не так!

Про те всі ми споживачі і купуючи товар, часто стикаємося з ситуацією , що після купівлі товару  елементарно незрозуміло до кого ж звертатися з претензією, хто та особа, що продала нам бажану річ.

Також підприємці, що здійснюють підприємницьку діяльність через інтернет, як відомо кожному споживачу рідко звертають увагу на вимоги законодавців, щодо оформлення розрахункових документів, чеків. Часто чути скарги про відмову  горе-продавців повертати кошти за неякісний товар. Також користуючись безкарністю багато інтернет-ресурсів вказують незаконну умову продажу, як то “товар поверненню не підлягає”. А те, що особи реалізують товар споживачам без реєстрації статусу підприємницької діяльності, так це взагалі вважається нормою і навіть предметом гордості. До пори, до часу, але таке явище, на жаль,  має місце.

Тому дана справа і взагалі напрямок захисту авторських прав щодо творів, що розповсюджуються через інтернет, викликав більше запитань, чим зазвичай. Як довести факт продажу, як зафіксувати реалізацію за умови, що продавець відмовляється видавати будь-який чек?

Багато хто говорить, що такі справи безперспективні, проте юристи нашої компанії вирішили довести протилежне.

І рішення  Одеського апеляційного господарського суду підтверджує, що нам це вдалося.

Тому це рішення дає надію, що інтернет простір по трішки, дуже маленькими, на мою думку, кроками, але все ж таки рухається в сторону  захисту наших з вами прав споживачів, ну і, само собою, авторського права.

Посилання на повний текст рішення http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/71821167

Адвокат, партнер компанії “Юридичний партнер” Вікторія Роман.

Автор: admin

Добавить комментарий