Info@stylemixthemes.com
+1 00 974 4012 0320

Лунтік прямує до Митного реєстру! Захищаємо обєкти інтелектуальної власності разом з митними органами.

Posted by: admin
Category: Новости

Відділом захисту прав інтелектуальної власності компанії “Юридичний партнер” спрямовано заяву про сприяння захисту майнових прав інтелектуальної власності (ПІВ) щодо зображення персонажу “Лунтік”.

Які плюси приносить автору/правовласнику реєстрація в Митному реєстрі?

Митні органи після реєстрації об’єктів ПІВ у митному реєстрі та на підставі даних, що містяться у ньому, вживають заходів із запобігання переміщенню через митний кордон України товарів з порушенням ПІВ.

Як це виглядає на практиці? Митні органи при перевірці товарів, що переміщуються через кордон виявляють на них належні автору/правовласнику обєкти, повідомляють контактну особу про зазначений факт (зазвичай телефоном та електронною поштою, оскільки має значення оперативність при проведені таких дій). Правовласник на протязі 10 днів повинен надати висновок чи є такий товар ліцензійним, а в випадку, якщо товар є контрафактним протягом 10 днів ( з можливістю продовження до 20) повинен надати ухвалу суду про заборону продовження митного оформленння такого товару, оскільки подано відповідну позовну заяву до суду.

Для включення об’єкта ПІВ до Митного реєстру правовласник подає до Держмитслужби України заяву за визначенною формою.

До заяви додаються:

виписка з відповідного реєстру Державної служби інтелектуальної власності України про реєстрацію в Україні ПІВ, яка засвідчує дійсність акта про таку реєстрацію на дату подання заяви із зазначенням терміну дії правової охорони або повідомлення ДСІВ про дію в Україні правової охорони прав інтелектуальної власності на об’єкти, які мають міжнародну реєстрацію, або копія документа, що засвідчує майнові права інтелектуальної власності на сорти рослин у Державному реєстрі прав інтелектуальної власності на сорти рослин;

для об’єктів авторського права і суміжних прав – документи та відомості, що засвідчують наявність зазначених прав;

докладний опис об’єкта ПІВ і товарів, що його містять, який дає змогу митному органу ідентифікувати такий об’єкт ПІВ і товари та визначити код товарів згідно з УКТЗЕД. При реєстрації запатентованих винаходів (корисних моделей) – опис способів та методів їх ідентифікації у конкретних товарах;

у разі подання Заяви особою, яка діє від імені власника майнових прав на об’єкт ПІВ в межах наданих повноважень, – належним чином оформлена довіреність або її завірена копія;

зразки товарів, що містять об’єкт ПІВ, або їх фотографічне зображення.

Заява та додані до неї матеріали розглядаються спеціалізованим підрозділом у строк не більше 30 робочих днів з дати подання Заяви.

Більш детально процес описано у Порядку
реєстрації у митному реєстрі об’єктів права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону, що затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 648.

Актуальний перелік обєктів інтелектуальної власності, що внесено в митний реєстр міститься на офіційному порталі Державної фіскальної служби України в розділі Довідники, реєстри, переліки.

Поділимося досвідом і зізнаємося, що підготовка такої заяви з додатками досить трудомісткий процес, що потребує особливої уваги до деталей.

Компанія “Юридичний партнер” готова професійно допомогти Вам з всією цією паперовою баталією і внести належні Вам обєкти права інтелектуальної власності до митного реєстру.

Автор: admin

Добавить комментарий