Info@stylemixthemes.com
+1 00 974 4012 0320

Крок на зустріч комунікації між журналістами, громадськістю та суддями

Posted by: admin
Category: Новости, Общественная деятельность, Статьи

Комунікація складова суспільства.  Говорять, що комунікація може вирішити 50 % справи, ми віримо, що при ефективному застосуванні і всі 100 % справи.

Члени ГО «Спілка юристів Одеської області»  продовжують сприяти розвитку комунікації між суддями та громадськістю.  На разі, 15 червня 2017 року, голова організації Рябець Олександр взяв участь, в якості доповідача, у круглому столі «Ефективні комунікації судової влади, як складова довіри суспільства до судів».

Ініціаторами проведення заходу стали: Рада з питань судової реформи, Всеукраїнська громадська організація «Асоціація роботодавців України» і проект Ради Європи «Підтримка впровадження судової реформи в Україні». На круглий стіл завітали експерти в сфері права, юристи та судді з усієї України, а також фахівці з Європи.

Учасники круглого столу зійшлись на думці, що в суспільстві існує недовіра до суддівської гілки влади і значний відсоток недовіри спричинений неналагодженим діалогом між ЗМІ та суддями. В ході круглого столу були надані практичні рекомендації щодо інструментів комунікації.

Особливим гостем заходу стала Лорен Бахмайер Вінчер, міжнародний експерт Ради Європи, професор права Університету Комплутенсе. Лорен  розповіла про стандарти Ради Європи щодо функціонування судової влади, надала цікаві приклади з європейської практики, що саме являється підривом суддівської етики.

Усі спікери журналісти наголошували на необхідності підготовки суддів-спікерів, прес-служб, їх мобільності та відкритості, про те, що їх потрібно навчати, як швидко та зрозуміло реагувати на запити журналістів.

Спілкуючись перед початком заходу з суддями (в свої основі це судді Одеського окружного адміністративного суду), у мене відбувався дисонанс: я спілкуюсь із відкритими, привітними і комунікабельними суддями, тоді чому так явно існує проблема комунікації? Відповідь, мабуть, в тому, що на такі заходи приходять судді, що уже готові до комунікації. Як запросити до відкритості інших?

«Суддям необхідно показувати вигоди спілкування з громадянами та із ЗМІ, судді повинні бути самі зацікавленні в даному спілкуванні»,- сказав Олександр Рябець. Також Олександр  підкреслив про необхідність професійної прес-служби суду та вказав, що заробітна плата таких працівників повинна бути не нижчою зарплаті судді.

три

Під час обговорення питання комунікації у всіх виникло обурення, проте причиною було не тема заходу, а інформація про те, що в даний момент в Господарському суді Одеської області окремі представники патріотичних організацій Одеси намагалися зірвати одне із засідань суду.

По словам Олександра Михайловича, на незаконну діяльність активістів повинна бути працююча система покарання.

Підсумком столу стало твердження, що за останні роки, відбувся значний прорив в комунікації, спілкування стало простішим, судді відкритими.  Саме тому необхідно продовжувати організовувати такі заходи, обмінюватися ефективними інструментами комунікації. Такі заходи допомагають безпосередньо почути усі сторони: суддів, журналістів, громадян.

два

 

Дімова Наталя, юрист міжнародної компанії «Legal partner».

Автор: admin

Добавить комментарий