Info@stylemixthemes.com
+1 00 974 4012 0320

Ринок землі відкрито!

Ринок землі відкрито!

Posted by: admin
Category: Без рубрики

В Україні мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення діяв більше 20 років. Дуже багато було дискусій щодо цього питання. Існує різне ставлення до земельної реформи та відсутній єдиний погляд.

Але 31 березня закон прийнято.

Тримайте відповіді на головні питання що вас турбують.

Коли ринок землі запрацює ?

Починаючи з 1 липня 2021 року ринок землі запрацює. Що це означає? З цього моменту громадяни України можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Проте, є кілька обмежень:

– До 1 січня 2024 року загальна площа ділянок не може бути більшою 100 га. Це обмеження не стосується земель, набутих у власність до прийняття цього закону.

– До 1 січня 2024 року заборонено продавати та будь-яким способом відчужувати землі сільськогосподарського призначення на користь юридичних осіб (тобто, товариств, огранізацій, тощо). Це обмеження стосується тільки перних видів земель сільгосппризначення. А саме: земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв). Та в цей же час такі ділянки можуть передаватись у спадщину, бути предметом договору обміну (міни) та переходити у власність банків в якості застави.

Хто може купувати землю сільгосппризначення ?

Право власності на землі сільськогосподарського призначення можуть набувати виключно:

-громадяни України;

-юридичні особи України, створені і зареєстровані за законодавством України,

учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України та/або держава, та/або територіальні громади;

-територіальні громади;

-держава.

Окремо потрібно сказати про банки, які також можуть набувати право власності на землі сільгосппризначення, але лише в порядку звернення на них, як на предмет застави. Такі землі мають бути відчужені банком на земельних торгах протягом 2 років з моменту набуття їх у власність. До них також не застосовуються ліміти щодо загальної площі землі, яка може знаходитись у володінні.

Чи можуть іноземці купувати землі України?

Ні, земельна реформа не передбачає права на купівлю та продаж сільськогосподарських земель іноземцями. Це право може бути надане тільки за умови схвалення його на референдумі.

Скільки землі можна купити?

Починаючи з 1 січня 2024 року загальна площа землі, що перебуває у власності громадянина чи підприємства не може перевищувати 10 000 га.

У разі перевищення цих лімітів земля буде конфісковуватись та продаватись через торги.

Якщо ж земельна ділянка перебуває у володінні особи, якій за законом це заборонено, така особа зобов’язана продати ділянку протягом 1 року, інакше – конфіскація.

Яка земля не продаватиметься?

Земельні ділянки комунальної та державної власності продавати заборонено.

Заборонено також набуття нерезидентами права власності на землі, які розташовані ближче 50 км від державного кордону України.

Землі не можуть купуватись підприємствами, керівниками чи учасниками яких є громадяни держави-агресора або держави-окупанта, громадяни іноземних держав, особами, які належали до терористичних організацій, особам щодо яких застосовано санкції.

Скільки коштуватиме земля?

До 2030 року ціна за землю не може бути нижчою за її нормативно грошову оцінку.

Всі розріхунки під час набуття права власності мають проводитись виключно в безготівковій формі.

Ще декілька важливих фактів:

Купівля-продаж земельної ділянки здійснюється з дотриманням переважного права на її придбання.

Що стосується тих осіб, яким належить право постійного користування або право довічного успадкованого володіння земельними ділянками, а також орендарі земельних ділянок які набули право оренди шляхом переоформлення права постійного користування до 2010 року, вони мають право викупу такої землі без проведення земельних торгів з розстрочкою платежу до 10 років за ціною нормативно грошової оцінки цієї землі.

У разі купівлі землі з розстроченням платежу, право власності на таку земельну ділянку переходить до покупця відразу після сплати першого платежу.

 

Анастасія Заболотна

Юрист ЮК «Legal Partner»

Автор: admin

Добавить комментарий