Info@stylemixthemes.com
+1 00 974 4012 0320

Передав авто іншій особі без відповідного юридичного оформлення – готуйся сплачувати чужі штрафи

Юридические Услуги Одесса. Адвокат Одесса. Авторское Право > Новости > Передав авто іншій особі без відповідного юридичного оформлення – готуйся сплачувати чужі штрафи

Передав авто іншій особі без відповідного юридичного оформлення – готуйся сплачувати чужі штрафи

Posted by: admin
Category: Без рубрики

З 1 червня 2020 року в Україні порушення Правил дорожнього руху (далі – ПДР) фіксується, серед іншого, і за допомогою спеціальної автоматизованої системи виявлення (шляхом фотозйомки або відеозапису) порушень правил дорожнього руху.

Наразі камери фіксують лише перевищення швидкості, однак згодом планується фіксувати проїзд на заборонений сигнал світлофора, порушення правил зупинки та стоянки, порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів, порушення встановленої для транспортних засобів заборони виїзду на смугу зустрічного руху, порушення правил руху через залізничний переїзд, порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками.

У Києві такі камери вже працюють і власники транспортних засобів почали отримувати фотофіксацію власних порушень.

Звичайно, таким нововведенням українські автовласники не радіють і на це є достатньо причин.

Технічні засоби фіксують факт порушення ПДР, після чого ця інформація надходить до центру обробки даних автоматичної фіксації порушень ПДР Департаменту патрульної поліції. Надалі, уповноважений поліцейський, з урахуванням відомостей, які містяться у базах даних (реєстрах), виносить постанову щодо накладення адміністративного стягнення за порушення ПДР.

Власник авто, може дізнатися про те, що він порушив ПДР з листа, у якому буде винесена без його участі Постанова. Перейшовши за посиланням по QR-коду, який зазначено на лицьовому боці Постанови, можливо ознайомитись із зображенням або відеозаписом вчинення адміністративного правопорушення.

Сплатити штраф можна протягом 15 днів з моменту отримання Постанови по QR-коду або в особистому кабінеті водія, у додатку «Дія», через банки та інші сервіси, які функціонують в Україні на законних підставах.

Найбільша і головна проблема описаного вище порядку полягає в тому, що він взагалі не розглядає в якості порушника ПДР особу, яка керує транспортним засобом і винна в порушенні ПДР.

Законодавством передбачається, що суб’єктом правопорушення, передбаченого статтею 122 КУпАП є відповідальна особа, якою відповідно до частини першої статті 14-2 цього Кодексу є фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, а в разі якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів внесено відомості про належного користувача відповідного транспортного засобу, – належний користувач транспортного засобу, а якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відсутні на момент запиту відомості про керівника юридичної особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, – особа, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи. Якщо автомобіль зареєстрований за кордоном, відповідати за порушення ПДР буде особа, яка ввезла транспортний засіб в Україну.

Як бачимо, постанова про накладення адміністративного стягнення за порушення ПДР виноситься на ім’я юридичного власника (користувача) транспортного засобу, оскільки встановлюючи особу правопорушника, співробітники керуються даними державних реєстрів.

Однак, не враховується той факт, що на сьогодні правомірно за кермом автомобіля може знаходитися і будь-яка інша особа, за наявності у неї посвідчення водія, технічного паспорта на автомобіль та страхового полісу.

Таким чином, до відповідальності може бути притягнута особа, яка даного правопорушення не вчиняла, що порушує принцип «презумпції невинуватості», а також суперечить положенням статті  61 Конституції України, яка гарантує індивідуальну юридичну відповідальність.

Звичайно, у разі винесення незаконної постанови, власник транспортного засобу може у 10-денний термін звернутися до суду, пред’явивши докази того, що на момент вчинення правопорушення він не перебував за кермом.

Ще до березня 2020 року судовий збір за оскарження постанов про порушення правил дорожнього руху не сплачувався, однак звертаємо вашу увагу на те, що Велика Палата Верховного Суду у рішенні від 18.03.2020 року по справі №543/775/17 дійшла висновку про необхідність сплати судового збору при оскарженні до суду постанов про притягнення до адміністративної відповідальності у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Тому наразі, власники авто змушені будуть сплати судовий збір за звернення до суду за захистом порушених прав у розмірі 420,40 гривень.

Окрім того, держава надала правопорушникам пільгу у вигляді зменшення штрафу удвічі, у разі його сплати протягом 10 днів з дня набрання законної сили постанови. Така «акція» від держави є доволі вигідною пропозицією враховуючи розміри штрафів у сумі 255 грн – у разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху на понад 20 км/год., але не більше 50 км/год. та 510 грн – при перевищенні встановлених обмежень швидкості руху на понад 50 км/год.

Можливо таким чином, держава намагається зменшити кількість випадків оскарження таких постанов.

В будь-якому випадку, найкращим рішенням водія транспортного засобу стане дотримання правил дорожнього руху.

Ліана Джаноян, адвокат компанії “Legal Partner”

Автор: admin

Добавить комментарий